Nu är hösten här!

Vi vill rikta ett stort tack till alla medlemmar och besökare som vi mött under sommarens alla evenemang. Vi har haft flera lyckade evenemang under säsongen, bland annat senast på BM-dagen på Volvo Customer Center i Eskilstuna. Nu laddar vi inför höstens evenemang!

 

Lördagen den 8 september är det Veteranplöjning på Danbyholm, Björkvik, då man även har möjlighet att prova på Traktorpulling.

Lördagen den 22 september är det också Veteranplöjning i Sevalla.

Missa inte det!

 

Men vad är mer på gång..?

Nu vill vi ha in tips från er på fler aktiviteter och evenemang som kan vara av intresse för våra medlemmar och besökare. Är det något på gång där du bor? Maila och berätta för oss på webb@bmklubben.se

 

Hoppas vi ses i höst!

0 Kommentarer

Lämna en kommentar

Want to join the discussion?
Dela med dig av dina synpunkter!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *