BM-bladet nummer 4, December 2015

Nu har årets sista nummer av BM-bladet (nr.4 2015) nått våra medlemmar!

I detta nummer presenterar vi ytterligare två av våra nya regionombud – Per Rignér för Jämtland och Leif Andersson för Medelpad. Tidningen innehåller bl.a. reportage från Bondens Dag på Backamo, Veterantraktorplöjningen i Ukna och i Jung. Björn Cagner visar oss även hur renovering av styrsnäcka till BM 35/36 går till i både text och bild, och det bjuds på läsning om T650, BM-Volvo VHK 310 och BM 230 Victor och mycket annat.

Svenska BM-klubben passar på att önska våra medlemmar en riktigt God Jul och ett Gott Nytt År, och vi ser fram emot nästa års verksamhet med spänning!

Hjälp oss gärna att fylla på kommande nummer av BM-bladet och dela med dig av artiklar, bilder, berättelser, renoveringsobjekt, tips på repotage eller annat material som kan vara intressant för våra BM-entusiaster och medlemmar. Kontakta oss på kontakt@bmklubben.se eller tidningens redaktion på bm-bladet@bmklubben.se

Som medlem får du tidningen direkt hem i din brevlåda, bli medlem här!